Ledger Nano S Hakkında Sıkça Sorulan Sorular – Kriptotek

Sıkça Sorulan Sorular

Ledger Nano S Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey

Sizler için en çok sorulan soruları bu sayfada derledik.


 • Hangi Coinleri destekliyor?

  Ledger Nano S'in desteklediği günceli listeye buradan ulaşabilirsiniz: https://destek.kriptotek.com/hc/tr/articles/360001263592-Ledger-Nano-S-hangi-coinleri-destekliyor-

 • IOTA destekleniyor mu?

  Şu anda desteklenmiyor fakat gelecekte desteklemek için Ledger ekibi çalışıyor.

 • Desteklenecek Coin'ler nasıl belirleniyor?

  Ledger Coin desteklerini sunmadan önce halk arasında oylar. Siz de aşağıdaki siteden oylamaya katılabilir ve bir sonraki geliştirilecek Coin entegrasyonu için katkıda bulunabilirsiniz.

  Ankete Git
 • Ledger Nano S'in diğer Bitcoin cüzdanlarından farkı nedir?

  Ledger Nano S'i bir banka kasası olarak düşünebilirsiniz, Bitcoin ve Altcoinleriniz offline ortamda güvenle saklanır. Telefonunuza yüklediğiniz Bitcoin cüzdan uygulamaları sürekli internete bağlı olduğundan risk taşır, cüzdanınızda ne kadar para taşıyorsanız uygulama üzerinde de o kadar Bitcoin taşımanız gerekir.

 • Ledger Nano S'i kaybetsem Bitcoin'lerimi de kaybeder miyim?

  Hayır. Ledger Nano S kurulumunu yaparken 24 kelimeyi bir karta yazarak Yedekleme Kartı oluşturursunuz. Yedekleme Kartınızdaki kelimeleri kullanarak hesabınızdaki bütün Bitcoin ve Altcoin'lere ulaşabilirsiniz. Bu karta kesinlikle iyi sahip çıkmanız gerekli.

 • Virüs bulaşması veya Hacklenmesi mümkün mü?

  Hayır, virüs bulaşması veya hacklenmesi mümkün değil. Sadece fiziksel düğmeleri kullanarak ve doğrulayarak bir işlem yapmak mümkün.

 • Ledger Manager / Wallet cihazı görmüyor, ne yapmak lazım?

  Ledger Nano S cihazınızı bilgisayarınızdan çıkartın ve chrome'u kapatıp yeniden başlatın. Cihazın içerisindeki cüzdan uygulamalarında Browser Support'un kapalı olduğundan emin olun.

 • Çalışır vaziyetteyken direk kabloyu çekip çıkarabilir miyiz?

  Kabloyu direk çıkarmanızda hiç bir problem yoktur, cihaz bu şekilde çalışması için tasarlanmıştır.

 • Bilgisayara bağlı değilken coinler hesabıma gelir mi?

  Evet, her daim adresinize gönderilen coinler gelir. Hesabınız aslında her zaman blok zinciri üzerinde online olarak işlem görmektedir fakat hesabınızı kontrol eden şifreler cihazın içinde offline olarak saklanmaktadır. Bu sebeple sadece coin göndermek için cihazı bilgisayara takmanız yeterlidir.

 • Bakiyemi neden ekranda göremiyorum?

  Cihazın ekranında sadece coin gönderme sırasında göndereceğiniz tutar yazar, bu sayede gönderilen tutarı kontrol edebilirsiniz ve bilginiz dahilinde bir işlem olamdığına emin olursunuz. Bunun dışında ekrandan bakiyenin görünebilmesi bir güvenlik açığı olurdu.

 • "To begin, connect and unlock your Ledger Wallet" yazıyor, ne yapmak lazım?

  Bilgisayarda bu yazıyı gördüğünüz cüzdan uygulaması açıkken, Ledger cihazı üzerinden pin kodunuzu girdiğinize ve cihaz içerisinde hangi coini kullanmak istiyorsanız onun uygulamasına girdiğinize emin olun. Bilgisayardaki cüzdan uygulamasını kapatıp tekrar açın.

 • Aynı anda kaç Coin uygulaması yükleyebilirim?

  Ledger Nano S'inize aynı anda 5 farklı uygulama indirebilirsiniz. Bunun sebebi virüs veya zararlı yazılıma karşı güvenlik önlemi olarak Ledger Nano S hafızasının 320 KB olmasıdır. 5 uygulamadan birini silip Ledger Manager'dan yeni bir uygulama yükleyebilirsiniz. Sildiğiniz Coin uygulamasındaki bakiyeniz hiç bir yere gitmez aynı şekilde korunur, uygulamayı tekrar yükleyip bakiyenize erişebilirsiniz. Bu sayede Ledger Manager'ın desteklediği her coini kullanabilirsiniz.

 • Ugulama silersem coinlerim kaybolur mu?

  Hayır bakiyeniz hala cihazda güvenle saklanır. Coin uygulamasını geri yüklediğinizde bakiyenize erişebilirsiniz.

 • Kurulum desteği alabilir miyim?

  Tabiki

  Kurulum videosu: https://www.youtube.com/watch?v=Pg7JSYiwZ6o&t=5s

  https://kriptotek.com/pages/ledger-nano-s-ilk-cihaz-kurulumu rehberlerimize göz atın veya bize telefonla ulaşın (530 209 4914).