Ledger Nano S İlk Cihaz Kurulumu - Ledger Nano S Nasıl Kurulur? – Kriptotek

İlk Cihaz Kurulumu

Ledger Nano S İlk Cihaz Kurulumu

Ledger Nano S'inizin kurulumunu aşağıdaki adımları takip ederek kolayca tamamlayabilirsiniz.


Genel Bakış

Ledger Nano S Genel Bakış

Sol/Sağ Düğmesi

Ledger Nano S Sol/Sağ Düğmesi

Menüde dolaşmak, değerleri değiştirmek veya işlemleri onaylamak için sol ve sağ düğmelerini kullanın.

İki Düğme Birlikte

Ledger Nano S İki Düğme

Her iki düğmeye aynı anda basarak, işlemleri onaylayabilir, bir sonraki sayfaya geçebilir veya bir uygulama açabilirsiniz.


Kurulum

1 LEDGER NANO S'İNİZİ BAĞLAYIN
Nano S'inizi bilgisayarınıza USB kablosuyla bağlayın ve ekrandaki talimatları izleyin. Yeni bir cüzdan oluşturabilir veya Bitcoin ya da Ethereum hesabınızı içe aktarabilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, süreç boyunca ekrandaki talimatları izlemeniz ve ekranın üst kısmındaki iki düğme ile seçip onaylamanız yeterlidir.
2 PİN KODU SEÇİN
Nano S'i her bağladığınızda girmeniz gerekecek dört haneli PIN kodunuzu seçin ve ezberleyin. PIN kodunuzu onaylayın ve bunu hatırlamaya dikkat edin: 3 kere üst üste yanlış PIN kodu girilirse Nano S sıfırlanır.
3 KURTARMA KELİMELERİNİ YEDEKLEYİN
Kutuda verilen "Kurtarma sayfasına" 24 kelimeyi ekran görünme sırasına göre kopyalayın. Kaybolma veya çalınma durumunda cüzdanınızı her zaman kurtarabileceğinizi garanti etmek için bu adım çok önemlidir. 24 kelimeyi kopyaladığınızı onaylamadan yapılandırmayı tamamlayamazsınız. "Kurtarma sayfasını" güvenli bir yerde saklayın.
4 LEDGER UYGULAMALARINI YÜKLEYİN
"Cihazınız hazır" yazısı belirdikten sonra, Nano S yapılandırılmıştır. Şimdi cüzdanınızı kullanabilmek için Ledger Uygulamalarını bilgisayarınıza yüklemeniz yeterlidir. Chrome veya Chromium 50+ tarayıcınızda, Ledger Wallet Bitcoin Chrome uygulamasını veya Ledger Wallet Ethereum Chrome uygulamasını ücretsiz indirin. Uygulamaların yönetim arayüzlerini Uygulamalar sayfasında bulabilirsiniz. Bu uygulamalar birkaç saniye içinde yüklenir ve güncellemeler ücretsizdir.
5 NANO S'İNİZ KULLANIMA HAZIR
Şimdi ödemeleri gönderip almak için Chrome uygulamalarınızla birlikte Nano S'yi herhangi bir bilgisayarda, hatta riskli bir bilgisayarla da kullanabilirsiniz. Her işlem ekranda gözükecek ve düğmelerle doğrulanacaktır.

Kurulum Videosu